![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgblWq8Oi9-yXZ61fmwBzdvpeBC0XjzIWQF-wen3kiZbApTyX83vbVXX9kSmtxVfuhkWjKKidK4oRt2vWEpUAYkqwVvBdqoyqbuUqLXewLeFdY4uIPKgW7FqIcCyF_kTTWquqfVpVDpttYD/s200/logo.jpg)
Σας γνωρίζουμε την απάντηση που λάβαμε από τον Δήμαρχο Ραφήνας-Πικερμίου κ. Ε. Μπουρνούς και την αρμόδια υπηρεσία του Δήμου που αφορά την υιοθέτηση πρότασης του Δήμου προς την Περιφέρεια να χαρακτηριστεί η περιοχή Βαλανάρη/Καταρράκτης για λόγους Πολιτικής Προστασίας ως ΕΥΠΑΘΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗ. Ελπίζουμε στην άμεση ανταπόκριση της Περιφέρειας, ώστε να γίνει εφικτό ένα πρώτο βήμα για την περιβαλλοντική προστασία του οικοσυστήματος της περιοχής Βαλανάρη/Καταρράκτη.